hamburger button

Чому золото дорожчає

Аналіз стану ринку банківських металів від директора Департаменту банкнотного банкингу А. Львова

Золото залишається традиційним "захисним активом", в який інвестори вкладаються при падінні цін на акції.
«Прогноз на середньострокову перспективу (3-6 місяців) - золото залишиться дуже привабливою інвестицією. Не зрозуміло, наскільки затягнеться криза. У середньостроковій перспективі ми чекаємо ціну в $ 1850-1900 за унцію – будемо штурмувати історичний рекорд ", - зауважив у розмові з UBR.ua директор Департаменту банкнотного банкингу АКБ "ІНДУСТРІАЛБАНК" Андрій Львов.

За словами банкіра, срібло теж зростає в ціні, але не так стрімко, як золото. Теж саме можна сказати про паладій і платину.
В країні назрів дефіцит дорогоцінних металів. Якщо валюту літаки почали завозити в Україну, то золота поки що немає.

Щоб якось згладити ситуацію, банкіри зараз навіть готові скуповувати у населення золоті зливки дорожче ринкових цін.
"Зараз всі сили кинуті на вторинний ринок, тобто на скупку зливків. Ми готові брати зливки у клієнтів до 1% дорожче ринку. За допомогою скупки зливків у населення ми частково можемо перекрити попит", - коментує Андрій Львов.

Найпопулярнішими серед банківських металів для інвестицій є зливки вагою в 50 і 100 грамів золота.
Золоті злитки поділяються на два види: штамповані і литі. Особливо дефіцит позначається на литих зливках, а штамповані і зовсім неможливо знайти, або можливо, але за "космічною" ціною.
"Литі у продажу є і гострого дефіциту на них немає. Різниця між цими двома видами зливків - близько $ 3 на грамі", - розповів Андрій Львов.

Зараз найпопулярніші 100-грамові зливки стали коштувати більше 150 тис. грн, відповідно вони підпадають під фінансовий моніторинг - покупцям потрібно підтверджувати легальність походження коштів на покупку.
У зв'язку з цим, банки мають намір переорієнтуватися на продаж більш легких зливків.
"Для купівлі 100-грамових зливків потрібно буде заповнювати анкету фінансового моніторингу, тому попит на них буде падати. Ми будемо намагатися формувати більше залишку на 50 грамові зливки", - говорить Андрій Львов.

Золото є хорошим інструментом для вкладення коштів консервативними інвесторами на довгу перспективу. Воно не приносить швидкого прибутку.
Але якщо є вільні кошти, які хочеться зберегти і примножити протягом декількох років, то це непоганий варіант інвестицій.

Не знайшли необхідну інформацію?

Вкажіть свій номер телефону і ми передзвонимо найближчим часом!