hamburger button

Впровадження міжнародного номеру банківського рахунку (IBAN)

Шановні клієнти!

На виконання вимог постанов Національного банку України №162 від 28 грудня 2018 року  та №41 від 22 лютого 2019 року  Індустріалбанк повідомляє, що з 05 серпня 2019 року в банках України, в тому числі в Індустріалбанку,  запроваджується міжнародний номер банківського рахунку (IBAN),  який буде складатися з 29 літерно-цифрових символів. У період з 05.08.2019 р. по 31.10.2019 р. діятиме перехідний період, протягом якого можна виконувати розрахунки як з використанням IBAN, так і в старому форматі: код МФО + номер рахунку . З 01.11.2019 р. всі перекази будуть здійснюватися лише з використанням IBAN. Це означає, що рахунки клієнтів усіх українських банків змінять формат. У рахунку в форматі IBAN, крім номеру рахунку, буде міститися інформація про код країни та код банку. У зв’язку з цим:

 І. Клієнти банків:

1)  з 5 серпня 2019 року отримуватимуть від банків інформацію про зміну діючого рахунку за стандартом IBAN для інформування своїх контрагентів та зазначення у розрахункових документах.

При цьому, зміна діючого номера рахунку за стандартом  IBAN не призведе до зміни положень договору (договору банківського рахунку/розрахунково-касового обслуговування/банківського вкладу тощо);

2)  з 5 серпня 2019 до 31 жовтня 2019 року у документах на переказ коштів зможуть  заповнювати реквізити “Код банку” та “Рахунок” у будь - яких варіаціях.

Так, в документах на переказ коштів в реквізитах платника/отримувача, можливо буде  заповнювати як пару реквізитів (номер рахунку платника/отримувача та код банку платника/отримувача), так і номер рахунку платника/отримувача за стандартом IBAN.            У разі заповнення номера рахунку платника/отримувача за стандартом IBAN, у реквізиті “Код банку платника/отримувача” необхідно буде зазначати нуль;

3) з 01 листопада 2019 року у реквізиті розрахункового документа “Рахунок” зазначатимуть номер рахунку платника/отримувача тільки за стандартом IBAN.

 II. Банки України:

1)  з 5 серпня 2019 до 31 жовтня 2019 року будуть:

- приймати до виконання документи на переказ коштів/зараховуватимуть кошти на рахунок отримувача за реквізитами, варіації заповнення  яких вибрав клієнт-платник;

- повідомляти контролюючі органи про зміну діючих рахунків клієнтів-суб’єктів господарювання за стандартом IBAN;

- подавати (без заяв клієнтів) до органів Пенсійного фонду України/органів соціального захисту населення  перелік рахунків за стандартом IBAN.

2) з 5 серпня 2019 року будуть:

- відкривати рахунки клієнтам (поточні, вкладні (депозитні), рахунки умовного зберігання (ескроу)) відповідно до вимог стандарту IBAN;

- забезпечувати формування виписки за рахунком клієнта від дати відкриття рахунку та суми вхідного залишку за діючим рахунком до зміни  рахунку за стандартом IBAN (“історія рахунку”), з подальшим підтвердженням операцій на будь-яку дату після  зміни діючого рахунку клієнта відповідно до стандарту IBAN;

- виконувати документи на арешт коштів/примусове списання/стягнення коштів не залежно від номера рахунку, зазначеного в цих документах (діючий рахунок до зміни  за стандартом IBAN/за стандартом IBAN).

Щодо подальших дій Банку з вищезазначеного питання  клієнти будуть повідомлятися  додатково та у разі виникнення питань просимо звертатися до відділень Банку.


Довідка:
Індустріалбанк (м.Київ) - універсальний Банк з приватним капіталом, який надає широкий перелік послуг підприємствам, підприємцям і населенню. Заснований в 1990 році. За класифікацією НБУ входить в третю групу банків. Фінансова надійність Банку 18 грудня 2018 отримала підтвердження рейтингами незалежного рейтингового агентства «Кредит-Рейтинг» на рівні uaАА- з прогнозом «стабільний». Рейтинг свідчить про високий рівень кредитоспроможності фінансової установи в порівнянні з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами.
ІНДУСТРІАЛБАНК є правонаступником всіх прав і обов'язків Експрес-Банку, об'єднання з яким сталося 1 грудня 2017. На сьогодні мережа Банку представлена в 18 областях України.

Не знайшли необхідну інформацію?

Вкажіть свій номер телефону і ми передзвонимо найближчим часом!